Aktualności

XV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK 2010 w Prochowicach
9 kwietnia w Prochowicach odbyły się eliminację powiatowe konkursu recytatorskiego "Pegazik". Nasze miasto reprezentowało rodzeństwo Krzysztof i Aleksandra Bałaj ( kat.” starsi”) oraz Ula Grządkowska i Jagoda Tobiasz ( kat. “młodsi”). Przed rycetatorami stanęło bowiem nie lada wyzwanie. Ich przeciwnicy też pragnęli stanąć na najwyższym stopniu podium. Stres dał się we znaki wielu uczestnikom, ale na szczęście naszej ekipie poszło jak po maśle. Kapitalne wykonanie prozy i wiersza Aleksandry Bałaj urzekło jury. Krzyśka wykonanie było również świetne, ale nie przypadła do gustu tak jak prezentacja siostry. Ola zajmując drugą lokatę przechodzi do dalejszego etapu -wojewódzkiego, a Krzyśkowi może za rok uda się zawalczyć o lepsze miejsce. Ula Grządkowska z klasy IVb SP3 , która w eliminacjach miejskich zajęła 2 miejsce, pobiła wszystkich zajmując w swoje grupie wiekowej 1 miejsce a tym samym przepustkę do dalszych eliminacji.. Gratulacje
data publikacji: 2010-04-27 17:06
 
Pożegnianie ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego koło Smoleńska
Minęło kilka tygodni od katastrofy pod Smoleńskiem. Wielu z nas wciąż jest jeszcze pogrążonych w głębokiej żałobie, wielu nadal nie potrafi ogarnąć ogromu tej tragedii, wciąz nie mogąc uwierzyć w to co się stało. Chojnowianie pamięć ofiar katastrofy rządowego samolotu uczcili żałobną mszą św, którą prowadził Ksiądz Krzysztof Bojko. W niedzielny wieczór, pod pomnikiem Golgoty Wschodu na chojnowskiej nekropolii duchowni, władze miasta i mieszkańcy modlili się w intencji ofiar, ich rodzin i Ojczyzny. Kwiaty i znicze składane przed obeliskiem poświęconym pomordowanym m.in. w Katyniu były symbolicznym hołdem i wyrazem solidarności w narodowej tragedii. Wierni zgromadzeni wokół Pomnika golgoty nie kryli łez po stracie Prezydenta, Pierwszej Damy i wielu ważnych postaci nie tylko ze sceny politycznej naszego kraju. Następnego dnia w Ratuszu wyłożono Księgę Kondolencyjną umożliwiając mieszkańcom, obywatelom Rzeczpospolitej, wyrażanie swoich uczuć i jednoczenie się poprzez taką formę z całym narodem. Przyszło tu wielu mieszkańców. Wpisywały się dzieci, młodzież i dorośli. Rozmyślając o tej niewyobrażalnej tragedii nasuwają się słowa Ks. Jana Twardowskiego Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą zostaną po nich buty i telefon głuchy tylko to co nieważne jak krowa się wlecze najważniejsze tak prędkie że nagle się staje potem cisza normalna więc całkiem nieznośna jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy kiedy myślimy o kimś zostając bez niego............ Łączymy się w bólu i cierpieniu z rodzinami ofiar i ich najbliższymi.
data publikacji: 2010-04-27 16:41
 
I Puchar Piastów Śląskich w kolarstwie przełajowym etap w Chojnowie
14 marca 2010 roku w Parku Piastowskim odbył się I Puchar Piastów Śląskich w kolarstwie przełajowym etap w Chojnowie. Warunki atmosferyczne nie były zachęcające , ale frekwencja dopisała. Na starcie zgłosiło się 104 zawodników i zawodniczek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII oraz reportażu w FILMACH.
data publikacji: 2010-03-22 10:30
 
<< nowsze | 6  | 7  | 8  | 9  | 10 |

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w ramach ogólnopolskiego projektu "Równać Szanse 2009"