Aktualności

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
3 maja obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji chojnowianie rozpoczęli uroczystość złożeniem kwiatów pod obeliskiem przy ul. Chmielnej oraz wzięli udział w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Ap. Piotra i Pawła. O godzinie 17.00 w sali widowiskowej MOKSiR odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru SKORANTA, zespołu muzyki dawnej ALL'ANTICO oraz grupy teatralnej ANTRAKT .
data publikacji: 2010-05-06 04:33
 
Majówka w Chojnowie
Majówkę w Chojnowie rozpoczęto na sportowo w duchu zdrowej rywalizacji, bowiem na boisku "Orlik 2012" rozegrano Otwarty Turniej Piłki Siatkowej oraz Turniej Piłki Nożnej dla klas III- IV, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.W turnieju siatkarskim triumfował zespół UKS Oriens Delta Chojnów z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. W rozgrywkach piłki nożnej w kat. klas III zwyciężyła klasa III c z SP 4 , natomiast w kat. klas Zaś 2 maja 2010 odbył się Festyn Majowy w chojnowskim Parku Piastowskim. Pomimo IV na najwyższym podium stanęła klasa IV c również z SP 4. Zaś 2 maja 2010 odbył się Festyn Majowy w chojnowskim Parku Piastowskim. Pomimo deszczowej pogody mieszkańcy licznie przybyli na imprezę, która rozpoczęła się o godzinie 17.00. Jako pierwsze na scenie zaprezentowała się formacja Reputacja, która odświeżyła nam stare dobre kawałki Grzegorza Ciechowskiego. Kolejny zespół to HAWARD PLUS a po nim na scenie pojawiła się dobrze znana chojnowskiej młodzieży Mariola Malik z zespołem PROLOG. Temperament liderki oraz świetna rockowa muzyka rozgrzały publiczność do czerwoności, za co zespół został nagrodzony gromkimi brawami. Gwiazdami wieczoru i zarazem największymi atrakcjami festynu były występy zespołów Sunrise oraz Basta. Oprócz wokalistki na scenie pojawili się tancerze, którzy oczarowali damską część publiczności.
data publikacji: 2010-05-06 04:22
 
PeKaeSy 2010
W chojnowskim ośrodku kultury odbyła się czwarta edycja PEKAESY 2010 czyli Ponadgimnazjalny Przegląd Kabaretów .W tym roku w jury zasiedli członkowie Kabaretu Świerszczychrząszcz z Szczebrzeszyna. W rywalizacji jako pierwszy zaprezentował się "Kabaret Na Czworaka" z LO z Chojnowa . Później wystąpili gimnazjaliści czyli "Kabaret Kisielu"Dalej "Kabaret Sztywne Glany" przedstawił skecz o Jasiu i Małgosi. Jako ostatni zaprezentował się młodzieżowy kabaret „ Byle Do Przodu". Po tym występie jury musiało się naradzić. Z ciekawością czekaliśmy na ogłoszenie wyników. Po dłuższej naradzie przedstawiono werdykt. Wybierając najlepszych sugerowano się oryginalnością oraz pracą włożoną w przygotowania. I tak : I miejsce "Kabaret Byle do Przodu" II miejsce ex aequo "Kabaret Sztywne Glany" i "Kabaret Kisielu" III miejsce "Kabaret Na Czworaka" Po rozdaniu nagród każdy mógł jeszcze oglądnąć Kabaret Świerszczychrząszcz. Tu śmiechu było co nie miara.Była okazja do porównań, do podpatrywania jak ze sceną radzą sobie zawodowi „rozśmieszacze", a sprzyjał jej – najdłuższy w historii wszystkich edycji „PeKaeS-ów" - warsztat dla uczestniczących w Przeglądzie formacji. Ponad dwie godziny zajęć, głównie pantomimicznych, dowiodło młodym adeptom, że aby inni mogli się śmiać, kabaretowy twórca musi często zostawić na scenie całe wiadra potu.... Ćwiczenia, które pokazywali na pewno przydarzą się być może przyszłym aktorom.Jak twierdzą sami mistrzowie "bywa że na warsztaty trafiają sie zdesperowani ochotnicy, których uczymy teatru, czyli w skorócie ;gdzie jest scena,jak na nią wejść i jak z niej nie spaść.... Uczymy świadomości ciała, elementów ruchu scenicznego,interpretacji tekstu,emisji głosu i wielu innych nikomu nie potrzebnych rzeczy"...
data publikacji: 2010-04-27 18:19
 
ANTRAKT w JELENIEJ GÓRZE zdobył III miejsce
Bajkowy Teatr” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze ze spektaklem „Bajki z przymrużeniem oka” wygrał X Jeleniogórskie Forum Teatrów Dziecięcych i awansował do ogólnopolskiego przeglądu „Dziatwa” w Łodzi.Ten werdykt jury (Irmina Babińska, Koryna Opala-Wnuk i Paweł Sikora) nie zaskoczył nikogo. Prezentacja dzieci z „dwójki” pozostawiła niezapomniane wrażenia zarówno wśród oceniających jak i publiczności. W ścisłej czołówce znaleźli się poza tym najmłodsi adepci sceny z Dziecięcej Grupy Teatralnej „Gzygzak” z ODK („Strachy na lachy) oraz Teatr Młody z Wojcieszowa („Kiedy jesteśmy razem). Wymienieni zdobyli dwa równorzędne drugie miejsca. Trzecią lokatę wywalczyła grupa teatralna „Antrakt” z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie za spektakl „Dokąd idziesz”. Z wyróżnień ucieszyli się wykonawcy z Teatr „CP?Z!” z Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze („Tłuszcza naturszczyków”), Teatr „Szafa”Studio Animacji Kultury „Szafa” w Zgorzelcu („Schody”), grupa Teatralna „Tespisek” z Przedszkola Niepublicznego nr 3 w Zgorzelcu za widowisko „A to feler”. Przyznano też nagrody instruktorom: Elwirze Kądziołce z Chojnowie (reżyser w MOKSIR) oraz Jackowi Paruszyńskiemu z Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. JUŻ WKRÓTCE WYWIAD Z CZŁONKAMI GRUPY NA ŁAMACH NASZEGO PORTALU ! ZAPRASZAMY!!!!!!
data publikacji: 2010-04-27 17:32
 
XV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK 2010 w Kłodzku
21 kwietnia w Kłodzku odbyły się elimincje wojewódzkie konkursu recytatorskiego PEGAZIK. W kategorii "starsi" Aleksandra Bałaj była jedyną reprezentantką naszego miasta. Przed jury wygłosiła fragment opowiadania dla nastolatek "Chłopaki mi w głowie" oraz mniej znany wiersz młodej poetki. Niestety nasza koleżanka nie dostała się do ścisłej czołówki lecz stanęła poza podium otrzymując WYRÓŻNIENIE. Olu, nie martw się za rok będzie lepiej!
data publikacji: 2010-04-27 17:21
 
<< nowsze | 5  | 6  | 7  | 8  | 9 | 10  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w ramach ogólnopolskiego projektu "Równać Szanse 2009"