Aktualności

Dolnośląskie Mistrzostwa w Kolarstwie Górskim Młodzieży Szkolnej.
W ubiegłą sobotę ( 12.10.2010) odbyły się mistrzostwa kolarskie. Na starcie w trzech kategoriach stanęło prawie 500 zawodników i zawodniczek. Reprezentanci chojnowskiego klubu Oriens licznie współzawodniczyli w kategorii szkół podstawowych, natomiast mniej było ich wśród zawodników szkół gimnazjalnch i ponadgimnazjalnych. Niestety najbardziej tytułowany kolarz - Karol Kułacz - ze względów zdrowotnych nie wystartował !!!! Szczegółowe wyniki klasyfikacji drużynowej i indywidualnej już wkrótce na łamach Gazety Chojnowskiej. W zakładce FILMY przygotowaliśmy reportaż filmowy z imprezy.
data publikacji: 2010-10-13 10:56
 
Wybuchowy Festiwal Nauki .
O głośnym wybuchu w filii Wrocławskiej Politechniki w Legnicy donosiły lokalne media i prasa. Do eksplozji doszło w czwartek podczas pokazów chemicznych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W wyniku wybuchu poszkodowane zostały dwie osoby, do szpitala przewieziono także kilku gimnazjalistów. Doktorant , który przeprowadzała eksperyment, ma powybijane zęby i stracił także fragment małego palca prawej dłoni. Towarzysząca mu kobieta także trafiła do szpitala z lekkimi obrażeniami. Konsultacji lekarskich wymagali też uczestnicy pokazu. Dwie gimnazjalistki przebadał okulista, jeden chłopiec miał drobne zadrapania.Wszyscy poszkodowani w eksplozji uczniowie w czwartek około południa wrócili do domu.Wśród poszkodowanch był nasz kolega Wojtek K. Przyczyny wypadku bada policja i prokuratura. Sprawdzi, jak do niego doszło i czy teren pokazu był odpowiednio zabezpieczony. UWAGA!!!! Materiał przygotowano w oparciu o publikowane i podawane informacje w lokalnej prasie i telewizji.
data publikacji: 2010-09-30 00:14
 
Wystawa " Historia poczty harcerskiej " w Miejskiej Bibliotece Publicznej
W dniu dzisiejszym ( tj. 29 września ) o godz. 17.00 Komenda Hufca ZHP w Chojnowie i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zaprasza mieszkańców grodu na uroczyste otwarcie wystawy " HISTORIA POCZTY HARCERSKIEJ" . Podczas werniażu wystąpi też Chór CANTERINO z PZS w Chojnowie. ZAPRASZAMY!!!!
data publikacji: 2010-09-29 10:37
 
Akcja przeciwpowodziowa na Skorze.
W dniu wczorajszym przez Chojnów przechodziła fala powodziowa, która osiągnęła krytyczny poziom 305 cm.Poziom wody wznosił się w zastraszającym tempie.jak poinformował nasz pracownik UM to Skora przybierała 7 cm na godzinę. Wzmacniano wały wzdłuż koryta Skory przy ulicy Reja. Z dzisiejszej rozmowy dowiedzieliśmy się o podtopieniach piwnic miieszkańców z ulicy Wojska Polskiego, którzy najbardziej ucierpieli po wczorajszych zmaganiach z żywiołem. Administrator strony chaynau.pl informuje również o podtopieniach w budynkach na ulicy Spacerowej oraz o zalaniu pomieszczeń piwnicznych stołówki PZS przy ul.Reja. W podchojnowskich miejscowościach również woda wyrządziła wiele szkód i zniszczeń. Z pół wdarła się do nielicznych domów. Interweniowała tam straż pożarna. Dziś od rana woda na rzece opada, powracając do swojego normalnego poziomu. Na zdjęciu widok wodospadu juz następnego dnia, kiedy woda opadła i ujrzeliśmy taki oto widok.... UWAGA!!!!! W ARTYKULE WYKORZYSTALIŚMY MATERIAŁY ZAMIESZCZONE NA STRONIE:http://haynau.pl/
data publikacji: 2010-09-29 10:22
 
Basen- rozpoczęto czynności odbioru inwestycji! Czekaliśmy na basen 40 lat !!!!!
Nareszcie nastąpiło zakończenie budowy pierwszego w historii Chojnowa, krytego basenu. Można więc śmiało stwierdzić że inwestycja zapoczątkowana już w grudniu 2005r. wreszcie ma się ku końcowi. Rozpoczęto formalne czynności odbioru inwestycji pn. „ Budowa międzyszkolnego basenu krytego przy Szkole Podstawowej nr 4". Obiekt przeszedł szereg kontroli, teraz samorząd oczekuje na decyzje z poszczególnych instytucji (Państwowa Inspekcja Pracy, Straż Pożarna, Sanepid). Kolejnym etapem będzie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie pływalni po kontroli Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.Jeśli wszystkie te instytucje nie zgłoszą nieprawidłowości i dopuszczą obiekt do użytkowania to we wrześniu będzie już można cieszyć się urokami krytego basenu. Obecnie trwają prace przy testowaniu poszczególnych urządzeń. Urządzane są także tereny przyległe do obiektu w tym parking i trawniki. Wykonawca robót, firma Instal Lubin Sp.z o.o ma już na swoim koncie podobne realizacje. Wybudowali oni między innymi bardzo podobny w charakterze basen przy Gimnazjum nr 4 w Lubinie. UWAGA!!! W materiale wykorzystano informacje publikowane na stronie chaynau.pl
data publikacji: 2010-08-06 21:23
 
<< nowsze | 1  | 2 | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w ramach ogólnopolskiego projektu "Równać Szanse 2009"